• Dowiedz się więcej o naszej ofercie:
  •   
  •   77 88 79 899
Faq

Masz jeszcze jakieś pytania?

Napisz do nas: .

Faq

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez naszych klientów.

Należy kliknąć wybrane pytanie aby przeczytać odpowiedźCzy poradzę sobie z samodzielnym prowadzeniem BIP?

Tak: to naprawdę bardzo proste. Potwierdzają to nasi klienci. Praca z programem nie sprawia problemów. Bardzo łatwo utworzysz menu, dodasz strony i udostępnisz pliki do pobrania. Jeżeli będziesz miał problem z jakąś czynnością, to w module pomoc znajdziesz mnóstwo porad. Zawsze możesz też zapytać lub poprosić o pomoc naszego eksperta.

Dlaczego mam wybrać Waszą ofertę?

Autor programu przez 5 lat prowadził BIP dużego urzędu. W tym czasie poznał i spotkał się chyba z wszystkimi problemami z tym związanymi. Powstał program, który nie tylko jest prosty użytkowaniu, ale też pomaga Redaktorom prowadzić czytelny, ładny i zgodny z prawem Biuletyn Informacji Publicznej. Program przygotowany został przez osoby, które doskonale znają temat. Co więcej: jest systematycznie rozbudowywany o nowe moduły i możliwości. Już kilka minut pracy udowodni Ci, że dobrze wybrałeś.

Aplikacja jest zarządzana przez firmę WebInspiracje. Sprawdzonego usługodawcę w dziedzinie stron WWW. Mamy wykupione serwery w najlepszych polskich data center. Dbamy nieustannie oto, aby nasz program dostosowany był do zmieniających się przepisów prawa.

Nasz program został przygotowany tak, aby klienci mogli bez problemów prowadzić BIP we własnym zakresie. BIP może prowadzić jeden lub więcej Redaktorów (np. kilku, kilkunastu pracowników urzędu). Dzięki temu można odciążyć służbę informatyczną.

Jak często muszę aktualizować program do zarządzania treściami?

Nie musisz. To my dbamy o stały rozwój naszego programu. Ty tylko prowadzisz BIP: dodajesz, aktualizujesz treści. Nie musisz się martwić o aspekty techniczne.

Czy mogę zobaczyć treść strony przed jej zapisaniem i udostępnieniem czytelnikom?

Oczywiście. Pracujesz nad treścią, dodajesz do niej zdjęcia, pliki, a nawet galerie. Na każdym etapie pracy, przed zapisaniem strony, możesz podglądnąć jej treść. Możesz w ten sposób wychwycić błędy i poprawić je jeszcze przed tym, jak artykuł pojawi się na stronie.

Czy mój Biuletyn będzie przyjazny dla osób niedowidzących?

Tak. Program wyświetlający BIP spełnia standardy WCAG 2.0. Dodatkowo dostępna jest możliwość włączenia wersji kontrastowej lub sterowania działaniem strony za pomocą klawiatury.

Pamiętaj, że dużo zależy też od Ciebie. Treści muszą być proste, wyraźne nagłówki, zdjęcia podpisane. Wszystko to wykonasz z pomocą programu do zarządzania treściami stron.

Czy strona internetowa wyświetlająca BIP działa cały czas?

Tak. Gwarantujemy dostępność i działanie serwerów na poziomie 99%. Zgodnie z zasadami określonymi przez przepisy prawa.

Czy mój Biuletyn może prowadzić kilka osób?

Tak. Ty sam ustalasz ilu Redaktorów w ramach zasad określonych wybraną licencją prowadzi Twój Biuletyn. Co więcej: każdej osobie możesz określić pewne prawa. Na przykład możesz ustalić w jakich zakładkach menu BIP mogą dodawać lub edytować strony. Czy mogą dodawać nowe zdjęcia, pliki. Dla każdego Redaktora możesz ustalić indywidualne prawa. Możesz zmienić te prawa w dowolnym momencie.

Czy mogę skorzystać z bezpłatnego okresu testowego?

Tak: każdy podmiot, który chce prowadzić BIP może bez zobowiązań skorzystać z okresu testowego. W tym czasie program zarządzania treściami jest w pełni funkcjonalny, a Redaktorzy mogą korzystać z porad eksperta. Strona BIP wyświetla się w Internecie i możesz zobaczyć, jak wygląda Twój BIP.

Okres testowy wynosi 30 dni. Jeżeli po tym czasie nadal będziesz chciał prowadzić BIP, to dopiero wtedy jest podpisywana umowa i opłacane wynagrodzenie. Możesz także zrezygnować w trakcie lub po zakończeniu okresu testowego.

Jak zamówić BIP? Jak rozpocząć okres testowy?

Przejdź do formularza. Trzeba go wypełnić zgodnie z zasadami opisanymi na stronie. Bardzo ważne jest podać poprawne dane podmiotu. Wypełniony formularz należy wysłać do naszej firmy. W dni robocze po około 30 minutach otrzymasz odpowiedź z linkiem do zarządzania treściami i informacją o tym, że Twój BIP został uruchomiony. Jeżeli zamówisz uruchomienie usługi w dzień wolny od pracy, to informacje potrzebne do zalogowania się otrzymasz od nas w poniedziałek.

Oczekiwanie to związane jest z koniecznością przygotowania nowej bazy danych oraz przypisania do Biuletynu danych wymaganych przez prawo: czyli m.in. informacji o podmiocie, który będzie go prowadził.

Czy mój BIP będzie działał też na smartfonie?

Oczywiście. To dziś standard. Biuletyn poprawnie zadziała na każdym typie ekranu. Treści dodajesz jeden raz, a wyświetlają się wszędzie poprawnie. Nasz program dba o skalowanie elementów.

Także program do zarządzania treściami działa poprawnie na smartofnie i tablecie oraz oczywiście na komputerze stacjonarnym. Możesz prowadzić swój BIP nawet jeżeli jedziesz pociągiem, masz telefon i dostęp do Internetu.

Czy mój BIP może być dostępny pod moją domeną i subdomeną?

Tak. Nie ma przeszkód, aby Twój BIP był dostępny pod dodatkową Twoją subdomeną np. bip.twojadomena.pl lub po prostu w Twojej domenie.

InspiracyjnyBIP
WebInspiracje Agencja Interaktywna
48-250 Racławice Śląskie
ul. Zwycięstwa 85

NIP: 755 18 82 376,
REGON: 160782790

Nasz adres e-mail:

Nasz telefon:
77 88 79 899
+48 661 738 218.

Znajdź nas:
na Facebooku

Logotyp Inspiracyjny BIP

Nasza strona do prawidłowego działania wykorzystuje pliki cookies. Zobacz poliykę plików cookies.